I když jsem si radost udělal těsně před vánoci, konečně jsem se dostal k tomu, abych se s vámi podělil o první praktické zkušenosti s vysílačem Jeti MC 24.

2017 05 dc24

   Dizajnově sice připomíná starší verze ale je to nový stroj. Na první pohled zaujme upravený kryt antény a barevný displej, který je čitelný i za slunečního osvětlení. Jeho čitelnost je bezvadná i pro nás co již hůř vidí. Pro mne to je určitě jedna z hlavních předností. Nevím, jak bylo programování starších verzí,  ale tady je naprostá volnost v přiřazování jakéhokoliv ovládače, jakékoliv funkci nebo kanálu. Používal jsem protokol Jeti ale jako modul ve vysílači Graupner MC22, jednoduchost a logika programování se nedá srovnávat. Proto jsem také po Jeti pokukoval, protože ve všech letadlech tyto přijímače a příslušenství používám. Samozřejmě jedním z faktorů při koupi takového zařízení je cena. Jeti DC 24 patří do té nejvyšší cenové kategorie, ale domnívám se, že tomu odpovídá i daná technologie.

   Přemýšlel jsem, jestli si nemám koupit také pult, ale po prvních zkušenostech jsem od toho ustoupil, protože plocha vysílače je dostatečná a zajišťuje oporu pro ruce tak jak jsem zvyklý.

   Na zemi jsem zkoušel, jak funguje doplňkový modul na 900MHz. Uměle jsem vyřadil přijímač 2,5 GHz a sledoval systém. Samozřejmě celý pokus byl prováděn na zemi ale odezva, byla okamžitá. Je to určitě další krok k bezpečnosti především velkých modelů.

   Se starým vysílačem jsem strávil 10 let poletování, doufám, že s tímto zařízením mě čeká minimálně stejné období spokojeného létání.

http://www.jetimodel.com/cs/katalog/Vysilace/@produkt/DC-24/

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit