Model Club Orlickomodel club orlicko
Modelářský klub který jsme nazvali Model Club Orlicko byl založen v lednu 2001, po společné dohodě osmi aktivních leteckých modelářů z Letohradu a Jablonného Nad Orlicí.

   V současné době má klub členy z Letohradu, Jablonného Nad Orlicí, Žamberka, Dolní Dobrouče, Písečné, Jamné Nad Orlicí, ... Členství v klubu se řídí podle  "Stanov klubu".  Naši členové se zabývají především leteckým modelářstvím. A to od modelů letadel z  EPP až po obří polomakety a vrtulníky. Konečně ve fotogalerii je vypovýdající přehled o našich pilotech a letadlech.

   Pravidelně se scházíme na vlastním travnatém letišti. Naše domovské letiště se nachází zhruba 300m od silnice první třídy číslo 11 (Praha-Ostrava) asi pět kilometrů za Žamberkem směrem na Jablonné nad Orlicí, na souřadnicích N-50°4´10", E-16°30´29" v nadmořské výšce zhruba 480m n.m. Jeho poloha je znázorněna na mapce. Letiště je udržovaná travnatá plocha zhruba 50*100m zemědělského polního letiště. Přístup je po udržované polní cestě. Provoz na letišti se řídí provozním řádem letiště

letistě 2m